קדימה שרון > אינטרנט > אחסון אתרים מורכבים

אחסון אתרים מורכבים

אחסון אתרים מורכבים

אינטרנט

אחסון אתרים הוא לאת תמיד עניין פשוט. יש לדעת כיצד לנהוג ומה לעשות ברגע שעולה הרעיון להקים פרויקט ולבנות אתר אינטרנט. אך יש לדעת כי אין רק סוג אחד של אתר אינטרנט. ישנם מספר סוגים, גדולים כקטנים, כשכל אחד מהם דורש סוג אחר של טיפול, של אחסון אתרים.

אתר קטן שאין בו יותר מדי פעילות , אינו דורש מקום אחסון גדול ויכול בהחלט להסתפק בשירותי אחסון אתרים בסיסיים ביותר, וכמובן התמיכה תהיה בהיקף תעבורה קטן יותר, המתאים לסוג הזה של האתרים. אך אחסון אתרים מורכבים דורש פעילות אחסון אחרת, שירותי תמיכה שונים. אם זהו אתר מסחרי, או אם זהו פורטל חשוב וגדול יש לדעת מספר דברים לפני כן.

ראשית, היקף התעבורה חייב להיות מותאם על מנת שהשרת יוכל לתמוך באתר, שכן אחרת, האתר יקרוס. ישנה גם החשיבות של הסטטיסטיקה, שכן יש לבחור את תפיסות העבודה המצליחות לעבוד עם ביצוע סטטיסטיקות וחיתוכים, מה שעוזר לאתרים עסקיים לעבוד אחרת, ולעבוד יותר טוב. ישנן חברות אחסון אתרים המציעות את האפשרות של הפונקציה הסטטיסטית, העוזרת לאתרים המורכבים לעבוד, תוך כדי הבנה של דברים קריטיים בפעילות האתר, כמו זמן שהייה בכל עמוד, תהליכי מכירה שניתן לזהות באתר והאם ישנו שלב שבו גולשים יוצאים מהאתר. ישנם תוכנות סטטיסטיקה חיצוניות שניתן לחבר, אך תוכנות חיצוניות שכאלה הן בעלות נטייה לאבד נתונים, היכולים להיות יקרי ערך.

הוספת רכיבים לשרת זהו דבר נוסף אותו צריך לבדוק עם חברות אחסון אתרים, כשעוסקים באחסון אתרים מורכבים וגדולים. ישנן חברות אחסון אתרים המציעות להוסיף לשרת המפעיל את האתר מרכיבים נוספים שיכולים לעזור לפעילותו השוטפת של האתר, ויש חשיבות לבדיקה מול כל חברת אחסון אתרים, אלו מרכיבים היא מאפשרת להוסיף, על מנת שנוכל להוסיף קבצים לאתר באופן עצמאי, לטפל גראפית באתר וכיוצא בזה.

אחד הפרמטרים החשובים ביותר מהבחינה הזו, של העבודה עם חברת אחסון אתרים, המבקשת לעבוד גם עם אתרים מורכבים וגדולים הוא ה – data base של האתר. בניגוד לאופי פעילותם של אתרים קטנים, לאתרים גדולים ישנו מסד נתונים משלהם, והדבר קריטי אף יותר, במידה ומדובר באתרים בעלי אופי מכירתי, בהם נתוני הלקוחות, ואפי הפעילות השוטפת חייב להיות אצלם מעל הכל, שהרי ללא הנתונים הללו, אין משמעות רבה לפעילותו של האתר. קריטי אף יהיה לומר שחברת אחסון אתרים חייבת לתמוך במסד נתונים שכזה. ללא תמיכה של חברת אחסון אתרים כזו או אחרת במסד הנתונים של האתר אין אפשרות לאתר לפעול כמו שצריך. במקרים כאלה חייבים לוודא כי אותה חברת אחסון אתרים מסוגלת לטפל בתמיכה הזו, ומסוגלת לתמוך ברמה השוטפת ואף מעבר באתרים הגדולים, באתרים המורכבים, באלה הדורשים את כל היכולות שיש לחברת אחסון אתרים להציע.

לכן, יש כאן לעשות את ההפרדה ואת ההבדלה בין אתר אינטרנט קטן יחסית, הדורש תמיכת מחשוב ענן מינימאלית, כזו שגם מינימום תמיכה, ומינימום שירותי אחסון אתרים יוכלו בהחלט לספק את הפעילות של האתר הזה. בניגוד לאתרים הקטנים הללו, ההבחנה בינם לבין האתרים הגדולים היא הבחנה קריטית, שכן היא זו שתיתן את הכיוון לבחינה ולבחירה של חברת אחסון אתרים. אחסון אתרים מורכבים הינו חלק מיכולות של חברת אחסון אתרים טובה ואיכותית, המכבדת את עצמה והמאפשרת לכל סוג של אתר, ובמיוחד לאתר מורכב, דינאמי, מכירתי, עסקי, ואף פורטל, ליהנות משירותי אחסון אתרים טובים, ולהניח כי שרת וירטואלי עליו יושב האתר הינו שרת בעל יכולות מקסימאליות ואופטימאליות.

אינטרנט נוספים

קדימה שרון